Nincs hiány izgalomból az U18-as és U20-as bajnokságokban

Sok az izgalom a most zajló magyar juniorbajnokságon. Olvassátok el összefoglalónkat!

A február elején kezdődött magyar U20-as bajnokság keretein belül öt mérkőzés zajlott le. A Dunaújvárosi Acélbikák a Pesterzsébet otthonába látogattak, ahol 3-1-es győzelemmel hagyta ott a névjegyét a DAB.

A Sapientia U23 a Győrrel és a KMH-val is két mérkőzést játszott, azonban egyik látogatás sem volt meggyőző: mindkét látogatás egy győzelemmel és egy vereséggel ért véget.

A negyeddöntők szakaszában a következő volt a felosztás: MAC–Debreceni HK, UTE–DAB, DVTK Jegesmedvék–Győri Nemak-Dana ETO HC és Ifj. Ocskay Gábor JA–Sapientia U23. A párharcok két győzelemig tartottak. A MAC és a DHK hamar letudták a dolgot. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy a MAC-os Kreisz Brúnó extraligás tapasztalatai, és a meccsen beadott duplája sokat segített csapata 4-1-es hazai győzelmében.

MAC–DHK 4-1

Az ifjúsági bajnokságban dübörgött tovább a középszakasz. A 6–10. helyért küzdő csoportban az ISK Csíkszereda vendégeskedett: Miskolcon kikaptak, ám ezt követően Zalaegerszegen, Pesterzsébeten és Győrben is nyertek, utóbbi helyen azért ehhez rá kellett húznijuk a rendes játékidőre.

Ezek után összeálltak a negyeddöntők párosításai: DHK–Vasas, UTE–DVTK Jegesmedvék és MAC–Győri Nemak-Dana ETO HC, és végül Ifj. Ocskay Gábor JA–ISK Csíkszereda.

A 11-14. helyezettek csoportjában a DAB 10-4-re legyőzte az Óbudát.