Kezdő hokis szülő vagy? Kösd fel a gatyád!

Hamarosan kezdődik a jégkorong szezon! Ráadásul a gyereked már abban a korban van, hogy korcsolyázhat és csapatsportokat játszhat. Hogy nőhetett fel ilyen gyorsan? Mire számíthattok, amikor először húz korcsolyát a lábára? Kezdjük azzal, ami nyilvánvaló: rengeteg mókára! A jégkorong nagyszerű sport, amely segít kapcsolatokat és barátságokat építeni, valamint értékes szociális és fizikai készségeket tanít. Ha ez az első szezonod szülőként a jégpályán, íme, néhány dolog, amire számítanod kell!

Húzd fel az ébresztőórát!

Ha még senki sem figyelmeztetett erre, akkor hadd legyünk mi az elsők. A jégkorongedzések korán kezdődnek! Nem mindegyik, de a legtöbb még munka vagy iskola előtt. Készülj fel arra, hogy az új életedben nincsenek többé lusta reggelek és sokáig alvás, és még félig alvó gyerekeket kell kituszkolnod az ajtón, miközben odakint még sötét van. A kicsik számára különösen fontos, hogy korábban lefeküdjenek, és elegendő pihenést kapjanak, nemcsak a jégen nyújtott teljesítményük érdekében, hanem azért is, hogy ébren maradjanak és koncentrálni tudjanak az iskolában. Ugyanez vonatkozik a szülőkre is! Ébernek kell lenned ahhoz, hogy biztonságosan el tudd vinni a gyereket a jégpályára és vissza, valamint időben beérj dolgozni. Ez kétségtelenül az egyik legnagyobb életmódbeli változás, amikor a gyerek jégkorongozni kezd. Megéri, de biztosan szorosabb lesz a kapcsolatod a kávéval.

Kezdj el spórolni!

Egy másik része az ifjúsági jégkorongnak, amiről nem gyakran beszélnek: a költségek! És nem csak az egyesületi díjakról van szó. Biztosan nem kell emlékeztetnünk rá, hogy milyen gyorsan nő a gyereked! A felnőttekkel ellentétben a gyerekek minden szezonban kinövik a felszerelésüket. Ez bizony elég drága mulatság, de nem nagyon tudsz mit tenni ellene: túl nagy felszerelést venni, abban bízva, hogy a gyerek majd belenő, veszélyes lehet, hiszen növelheti a sérülés esélyét a jégen. Az alacsony költségű sportokhoz - mint amilyen a foci vagy a kosárlabda - képest, a jégkorong határozottan a drágábbak közé tartozik.

Készülj fel a többi szülőre!

Légy óvatos a túlságosan versengő szülőkkel. Minden csapatban van egy-kettő. Mi persze értjük, hogy a jégkorong egy nagyon izgalmas sport, és a szülők szeretik a gyerekeiken keresztül átélni. Minden szülő arról álmodik, hogy a gyermeke egyszer híres hokis lesz, így az érzelmek még a fiatal korosztályokban is magasra csaphatnak. Kellemetlen helyzetek alakulhatnak ki, ha valamelyik szülő túlságosan komolyan veszi a sportot. Ha valami történik, próbálj meg kimaradni a vitából - ellenkező esetben nem csak magadat, de gyermekedet is kellemetlen helyzetbe hozhatod.

A jégkorong nem való mindenkinek

Van egy dolog, amire a mind a gyerekeknek, mind a szülőknek fel kell készülniük: lehet, hogy nem fog tetszeni a sport! Egyáltalán nem irreális, hogy az első néhány edzés után kiderül, a hoki nem a te gyerekednek való. Tény, hogy nem a legkényelmesebb sport azzal a sok felszereléssel és a korán keléssel, de az is lehet, hogy egész egyszerűen nem élvezi annyira. Ha ez a helyzet, ne erőltesd! Az életben vannak fontosabb dolgok is, mint a jégkorong.

Érezd jól magad és figyelj oda!

A gyerekeknek nincs más feladatuk, mint hogy jól érezzék magukat, és elégessék a felesleges energiáikat! A jégkorong nagyszerű csapatsport, amely segít a gyerekeknek fejlődni és új barátokat szerezni. Ebben a fiatal korban a verseny kevésbé fontos, sokkal inkább az alapvető készségek fejlesztésére helyezik a hangsúlyt, amelyek segítenek erőt, agilitást és önbizalmat építeni.

És természetesen a szülők számára is fontos, hogy élvezzék a pillanatot! Figyelj oda a gyerekeidre, mert bár a jégen vannak, észreveszik, ha egész végig a telefonodba mélyedsz. Szurkolj nekik, amikor sikerrel járnak, és beszélgess velük a meccsek után, hogy megmutasd, téged is érdekel a jégkorong és hogy hogyan fejlődnek benne. Nincs is jobb, mint egy közös szülő-gyerek program, mégha te csak a pálya szélén fagyoskodsz is!

Borítókép: Jackson Epic Photography